Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

+8
Iva Tinkivinki
RedOne♥
Cloud Razor
*Just Smile*
LilMan
Princess.
Animal.
Ivonnii
12 posters

Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Ivonnii sub kol 28, 2010 7:47 pm

Ovoga puta smo za vas prirpemili nekoliko saveta pomoću kojih ćete moći da još efikasnije da doterate svoju figuru. Ovi saveti su bazirani na promeni odnosa prema hrani, a ne na brza rešenja za gubitak kilograma koji pre ili kasnije dovedu do neizbežnog jo-jo efekta.
Možete se osloboditi suvišnih kilograma na 2 jednostavna načina, ako smanjite unos kalorija u organizam ili povećanjem fizičke aktivnosti.

Smanjenje unosa kalorija

Telo sve prekomerne kalorije pretvara u salo i skaldišti ga za slučaj manjka energije. Retko se događa da nam zafali energije, jer najčešće unosimo više hrane nego što nam je potrebno, te se masne naslage sve više nagomilavaju.

Rešenje je da jedemo manje nego što nam je potrebno kako bi 'spržili' višak masnih naslaga ili da jedemo samo onoliko koliko nam je neophodno.

Unećete manje kalorija u organizam ako samo promenite nekoliko svakodnevnih navika:


Pijte vodu umesto gaziranih i slatkih napitaka
Pijte kafu i čaj bez šećera
Pijte mleko sa manje masnoće
Izbegavajte alkohol
Izbacite grickalice između obroka
Pravite manje porcije… ali ne i premale
Jedite jak doručak

Više fizičkih aktivnosti
Možete smanjiti masne naslage i izgubiti višak kilograma ako pojačate intezitet fizičkih aktivnosti. Ipak, bubudite razumni, ne forsirajte se previše, jer u protivnom previše intenzivno vežbanje može samo da vam naškodi, pogotovo ako se niste bavili nekim fizičkim aktivnosti ranije.

Dozvolite svom telu da se navikne na vežbanje i konačno počnite da uživate u vežbanju i posmatrate ga kao način opuštanja, a ne kao mučenje tela! Dakle, samo da izaberete način važbanja koji vam odgovara i ubacite ga u raspored.

Još nekoliko saveta kako da sagorite višak kalorija iz tela bez ikakvog napora:



Samo 20 minuta džoginga dnevno poboljšava raspoloženje
Idite u šoping peške
Nemojte ići liftom, idite stepenicama
Preko vikenda idite u šitenju na neku planinu ili samo u prirodu
Obezbedite sebi neku od fitnes sprava iz ove ponude - kliknite ovde i vežbajte kod kuće uz televizor!

Organizacija


Ovo je jedna od navažniji stavki svakog plana. Do cilja ćete stići samo ako imate dobaru organizaciju. Pomoći će vam da lekše partite kako napreduje vaša mala misija skidanja kilograma. Saznajte gde grešite i šta radite dobro, pa ćete biti mnogo efikasniji ubuduće. Isplanirajte svaki korak i trudite se da se držite plana i ostvarite pre svega dnevne ciljeve. Samo razmislite koliko je malih koraka potrebno kad se gradi zgrada, a kakav je krajnji ishod.
Vaše mršavljenje neće biti dovoljno efikasno ako nemate dobru organizaciju. Nemojte trošiti vreme uzalud...

Budite strpljivi

Čak i ako se rezultati ne vide odmah nemojte očajavati i nikako nemojte odustajati! Ovo je prosto zdrav način ishrane kod kojih ne možete videti magične rezultate za 3 dana.
Savremeni svet je skoncentrisan na brz život i brzo rešenje problema. Na žalost naše telo ovaj tempo ne može da prati i funkcioniše na isti način kako je funcionisalo i pre 200.000 godina kada se homo sapisens prvi put pojavio. Dakle, postepeno rešenje problema je mnogo prihvatljivije!
Ivonnii
Ivonnii
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1882
Join date : 21.06.2010

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Animal. sub kol 28, 2010 8:23 pm

Ja uvijek počnem s tim i onda nakon par dana odustanem, iako ne želim.
Animal.
Animal.
Administrator
Administrator

Broj postova : 3425
Join date : 27.06.2010
Age : 28
Lokacija : London, England

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Ivonnii sub kol 28, 2010 8:24 pm

Ja to nikad nisam probala. al vježbam sa renatom sopek. :PP
Ivonnii
Ivonnii
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1882
Join date : 21.06.2010

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Princess. sub kol 28, 2010 8:26 pm

O super!
Ja trenutno jedem čips i pijem kolu. :) Baš se poklapa sa ovim.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by LilMan sub kol 28, 2010 8:56 pm

Ja pokušam al neuspijem al obećala sam si i moram evo upravo idem vježbat xD
LilMan
LilMan
Wannabe
Wannabe

Broj postova : 344
Join date : 01.08.2010

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by *Just Smile* sub kol 28, 2010 8:58 pm

mah.meni su 2 sata treninga svaki dan čist dosta.hahha
*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Cloud Razor sub kol 28, 2010 9:55 pm

Dijetu počinjem uvijek na isti dan.
Sutra.
Cloud Razor
Cloud Razor
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1831
Join date : 25.07.2010
Age : 25
Lokacija : Snickersland♥

http://weheartit.com/stunninger

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by RedOne♥ sub kol 28, 2010 10:11 pm

Želim ali kako ću kad će sad škola počet :S
Kad škola počne smršavit ću od stresa ^^
RedOne♥
RedOne♥
Dude
Dude

Broj postova : 1418
Join date : 26.06.2010
Age : 27
Lokacija : Stolica

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Cloud Razor sub kol 28, 2010 10:14 pm

Unknown je napisao/la:Želim ali kako ću kad će sad škola počet :S
Kad škola počne smršavit ću od stresa ^^

To se meni uvijek dogodi o___O
Evo moja forumula za mršavljenje:
škola+odbojka+ples+svaki dan do škole i ča+poneki šopingzi i van s društvom = -3 kg!
Cloud Razor
Cloud Razor
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1831
Join date : 25.07.2010
Age : 25
Lokacija : Snickersland♥

http://weheartit.com/stunninger

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Iva Tinkivinki sub kol 28, 2010 11:02 pm

ja i kad sam pod stresom ne skinem kile..haahah...ja uvijek mogu jest
Iva Tinkivinki
Iva Tinkivinki
Dude
Dude

Broj postova : 1000
Join date : 19.07.2010
Age : 30
Lokacija : somewhere over the rainbow

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Daky sub kol 28, 2010 11:44 pm

Iva Tinkivinki je napisao/la:ja i kad sam pod stresom ne skinem kile..haahah...ja uvijek mogu jest
Takodje.:D
Zato sam i debela :D
Daky
Daky
Dude
Dude

Broj postova : 1259
Join date : 19.07.2010

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by .ShiningStar. ned kol 29, 2010 7:29 am

Meni to netreba.Tak i tak sam premršava.Kile me ne vole ):
.ShiningStar.
.ShiningStar.
Wannabe
Wannabe

Broj postova : 281
Join date : 29.06.2010

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by SpeciaŁ One sub ruj 04, 2010 9:22 am

Zna neko možda neku emisiju o vježbanju na telki?Ako da na kojem je programu?
SpeciaŁ One
SpeciaŁ One
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 735
Join date : 29.08.2010
Age : 25
Lokacija : The world of happines :)

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Pupii ^^ sub ruj 04, 2010 9:29 am

Ja znam. NA SIMSIMA! XD
Pupii ^^
Pupii ^^
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 844
Join date : 12.08.2010
Age : 27
Lokacija : Blagusa :]

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Animal. sub ruj 04, 2010 12:02 pm

Imaš Sopekicu DVD :D
Probaj Sport ili tak neš potražit na TVu.
Animal.
Animal.
Administrator
Administrator

Broj postova : 3425
Join date : 27.06.2010
Age : 28
Lokacija : London, England

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by SpeciaŁ One sub ruj 04, 2010 1:02 pm

Probat ću.Nekad je bila emisija Renata Sopek.
SpeciaŁ One
SpeciaŁ One
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 735
Join date : 29.08.2010
Age : 25
Lokacija : The world of happines :)

[Vrh] Go down

 Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja Empty Re: Jenostavno je: manje kalorija, više vežbanja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.