Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako izabrati grudnjak

+3
Who's that?!
Princess.
*Just Smile*
7 posters

Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Kako izabrati grudnjak

Postaj by *Just Smile* sri lip 29, 2011 12:55 pm

Koji broj grudnjaka izabrati? A tek koju veličinu košarica? Ah, od ovih pitanja boli glava, ali nemoj očajavati. Ako još nisi kupila svoj prvi ili barem prvi dobar grudnjak, pročitaj naš mali vodič.

Prvi moderan primjerak grudnjaka patentirala je Mary Phelps Jacobs 1914. godine. Dvije stisnute marame možda i ne možemo nazvati pravim grudnjakom, ali je barem dame oslobodila onih teških okova po cijelom tijelu. Dotad je, naime korzet bio jedini i nadasve nepoželjan čuvar ženskih prsa.


Grudnjake treba prilagoditi veličini i obliku grudi, a ne obrnuto. Ako ti grudnjak pretjerano stišće grudi, ostavlja tragove na koži, žulja, a nakon skidanja osjetiš bol u dojkama, to je siguran znak da je grudnjak loše izabran. Nošenjem tijesnog grudnjaka stišćeš limfne žile i tako sprečavaš otjecanje brojnih otrova iz tkiva, a to može uzrokovati pojavu mutacija stanica i nastanak raka!

Zašto je limfni sustav tako važan?

Nesmetana cirkulacija limfe neizmjerno je važna za naše zdravlje jer ispire brojne otrove iz našeg tijela. Limfni sustav razgranat je po cijelom tijelu kao i krvožilni sustav i nošenje tijesne odjeće zaista može utjecati na njegov rad jer su limfne žile vrlo nježne i blizu površine kože.

To je podloga teorije koju su Sydney Ross Singer i Soma Grismaijer predstavili i objavili u svojoj knjizi 'Dressed To Kill' (Obučena da ubije).



Njihova je teorija osnažena činjenicom da se većina benignih čvorova i cista koje se nalazi u dojki sastoji od limfne tekućine. Pronašli su slučajeve gdje su se ti čvorovi često posve povukli nakon što je žena prestala nositi grudnjak na nekoliko tjedana.

Nakon završenog dvogodišnjeg istraživanja u kojem su provjeravali navike kupovanja i nošenja grudnjaka te povezanost s razvojem raka dojke, rezultati su pokazali da su žene iz grupe s karcinomom u većem postotku:

Bile nezadovoljne veličinom i oblikom grudi te su ih naglašavale grudnjakom
Pri izboru grudnjaka važniji im je bio izgled nego udobnost
Grudnjak im je uvijek ostavljao crvene tragove na koži
Nosile su grudnjak više od 12 sati dnevno, a mnoge su s njim čak i spavale!

Zaključak je ovog istraživanja da su žene koje nose grudnjak više od 12 sati dnevno pod 19 puta većim rizikom za nastanak karcinoma dojke.



To ne znači da ćeš prestati nositi grudnjak, nego samo da ćeš pripaziti na pravilan izbor. Ne zaboravi da je većim grudima grudnjak itekako potreban. Osim što je ponekad neudobno potrčati bez grudnjaka, pravilan grudnjak sprečava njihovo opuštanje. O sportašicama da i ne govorimo!

Kako odabrati dobar grudnjak?

Pri odabiru grudnjaka najvažnije je da košarice odgovaraju veličini i obliku tvojih grudi i da te ne steže ni na ramenima ni oko grudnog koša. U tome će ti pomoći oznake veličina: brojka označava obujam mjeren ispod grudi (koliko si široka), a slova A, B, C ili D veličinu košarice (koliko su dojke velike). Bez obzira na sve mjere, grudnjak ipak uvijek isprobaj jer postoji razlika u krojevima.

Glede tipova grudnjaka, možeš birati između sportskih, grudnjaka sa žicom i onih s pojačanjima (spužvastim ili silikonskim).

Sportski topići: nezaobilazan su dio sportske opreme. Mogu se nositi kao grudnjaci, a ponekad ih cure nose poviše drugog grudnjaka. Odlikuju ih uvijek široke naramenice, a nerijetko su i prekrižene na leđima. Često izgledaju poput skraćene pamučne majice. Kako takvi grudnjaci nemaju oblikovane košarice, pristaju curama s malim i onima sa srednjim grudima, a curama s većim grudima preporučuje se da ispod njih odjenu i jedan malo čvršći grudnjak.



Grudnjaci sa žicom: krojeni su kao klasični, samo što u donjem dijelu nose ušiveno pojačanje u obliku plastične 'žice'. Postoje razni modeli takvih grudnjaka, od čipkastih do jednostavnih sportskih. Odličan za sve tipove grudi, posebno za velike jer ih dodatno učvršćuje. Ipak, pazi da ne kupiš pretijesan!

Push up grudnjaci su grudnjaci s umecima, spužvastim ili silikonskim. Oni podižu grudi (zato se i zovu push up) te zbog toga u njima grudi izgledaju veće i zamamnije. No, kako oni stišću grudi, nosi ih zaista samo u posebnim prigodama i nikako u njima ne spavaj!

Ako ne voliš nositi grudnjak...

Ako imaš veće grudi, one će se nedvojbeno nakon nekog vremena objesiti jer se tijekom godina opusti tkivo. Zato bi djevojkama s većim grudima ipak preporučili obavezno nošenje grudnjaka i to onih čvršćih.

Znaj i ovo

Grudi bujaju s kilažom, pa ako želiš imati veće grudi, nabaci koju kilu. Vrijedi i suprotno, smršaviš li, s kilama će se i grudi smanjiti za jedan broj, sigurno!
*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Princess. sri lip 29, 2011 12:58 pm

Daj ja više neću nosit grudnjak! HAHAHAH
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Who's that?! sri lip 29, 2011 1:01 pm

Skidam grudnjak odmah sada ovoga trenutka.
I idem se debljat.
Who's that?!
Who's that?!
Administrator
Administrator

Broj postova : 1352
Join date : 26.06.2011
Age : 28

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Amyicha sri lip 29, 2011 3:17 pm

ja uvijek par puta probam da se uvjerim da je to to :)
Amyicha
Amyicha
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3054
Join date : 06.01.2011
Age : 29

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by *Just Smile* sri lip 29, 2011 10:08 pm

Moji su neki pola push-up.:O
al ne spavam sa grudnjakom.xD
*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Princess. sri lip 29, 2011 10:14 pm

Ja nekad. ><
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Točkica sri lip 29, 2011 10:38 pm

Da z xD Ja ga stalno nosim, i da, spavam s njim. I ne, ne mislim od sada spavat bez njega xD
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Princess. čet lip 30, 2011 9:33 am

Ja spavam s njim samo dok prespavam kod nekog. Daj zamisli, pomakne ti se majica gore i ono, imaš šta za vidjet. hahah
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Who's that?! čet lip 30, 2011 9:35 am

Kad sam kod nekoga ili kad je kod mene netko,onda da,
Inače ne,tek bi onda bila ravna ko ništ.
Who's that?!
Who's that?!
Administrator
Administrator

Broj postova : 1352
Join date : 26.06.2011
Age : 28

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Amyicha čet lip 30, 2011 9:46 am

*Just Smile* je napisao/la:Moji su neki pola push-up.:O
al ne spavam sa grudnjakom.xD

ni ja isto. jer odoše sise od tog. samo mi to fali. i ovako mi idu na živce jer nisu kakve bi voljela da jesu, jel manje, i još da spavam s njim. pa ubila bi se xD
Amyicha
Amyicha
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3054
Join date : 06.01.2011
Age : 29

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by *Just Smile* čet lip 30, 2011 10:58 am

Qubz. je napisao/la:Kad sam kod nekoga ili kad je kod mene netko,onda da,
Inače ne,tek bi onda bila ravna ko ništ.

HAHA.to da, kad kod frendice spavam.totalno potpisujem.XD
*Just Smile*
*Just Smile*
Moderator
Moderator

Broj postova : 5326
Join date : 24.06.2010
Age : 29
Lokacija : Gdje je internet-tu sam ja.:D

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Točkica čet lip 30, 2011 11:32 am

Princess. je napisao/la:Ja spavam s njim samo dok prespavam kod nekog. Daj zamisli, pomakne ti se majica gore i ono, imaš šta za vidjet. hahah

Hahahah.. Baš to :D Zato ja i doma spavam s njim xD
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Kikita čet lip 30, 2011 9:11 pm

ja ne spavam sa grudnjakom xD
Kikita
Kikita
Newbie

Broj postova : 38
Join date : 30.06.2011
Age : 27
Lokacija : California

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by MaĆka čet srp 21, 2011 2:24 am

Ja spavam sa grudnjakom.Mene grudi nije da me bole ali nezgodno mi je.A grudnjak ih drzi na sigurno mesto xD.
MaĆka
MaĆka
Newbie

Broj postova : 99
Join date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Kako izabrati grudnjak Empty Re: Kako izabrati grudnjak

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.