Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smisao zivota

3 posters

Go down

Smisao zivota Empty Smisao zivota

Postaj by Lilli_D pon lip 06, 2011 8:19 am

*UVOD*

Proučavala je moju reakciju.Svaki korak koji napravim može biti katastrofalna greška koja će nas sve koštati žIvota.Odrekla sam se svog dara da bih zaštitila druge.Da li ću upravo zbog toga poginuti,a posle mene i oni? Ništa u njoj nije odavalo strah.Bila je tako lepa dok je stajala naspram mene,a opet...tako bežIvotna.
Sada znam da nisam jedina.Svo samopouzdanje je iz mene nestalo.Koliko može da bude jaka? Dovoljno da me za tren ubije? Moja propast mi se osmehIvala.Njena veličanstvena figura je promenila stav nalik mojem.Pogledala sam još jednom u svoje prijatelje koji su verovali u mene.Možda je to poslednji put da ih vidim.Susrela je moj zabrinuti pogled i znala sam šta sledi.Vatra i led su se sudarili...


1. Legenda je ožIvela ಌஜಌ

Rekli su da je ona samo legenda,da ne postoji.Bilo je neprihvatljIvo u svetu vampira da je takva moć ikada postojala.Nakon odlaska iz Borne,više se ništa nije čulo o njoj.Niko je nije ni video.I rekli su da je bila prepoznatljIva.Najlepša vampirka koja je hodala ovim tlom.Koža poput porcelana,kosa duga i zlatne boje,najelegantnijim hodom je išla.I sam Alex je već počeo da sumnja da je ona i postojala.

- Nikad mi nisi ispričao tu priču – rekla je Marnela
- Koju priču?
- O legendarnoj devojci.Samo si mi je jednom usput pomenuo.
- Svaki vampir priča o njoj sa ogromnim poštovanjem.Govorimo o njoj kao o Bogu ,Ela – objasnio je Ferdinand.
- To ce učiniti priču još zanimljivijom.Bila bi prava sramota kad ja ne bih znala priču o toj čudesnoj vampirki.
Glasno je uzdahnuo i počeo – Bilo je to jako davno.Zvala se Rebeka .Njena prva moć je bio štit,kojim je mogla da zaštiti sebe i druge kad bi neko napao svojom moći.Vremenom je njena moć postajala sve veća.Nakon izvesnog vremena njen štit je reagovao i na fizičke napade.Postao je kao…stakleno zvono.Niko nije mogao ni da pipne onog ko se nalazio pod njenom zaštiLekk.Ne zna se tačno da li je imala partnera. Alex ju je štitio od sveta van Borne,zato niko ni nije čuo za nju dok nije otišla.Retko joj je dozvoljavao da izlazi van Atlante katarini to nije odgovaralo.Bila je bez slobode,zatočena.Što je još gore,čak ni čuvarima iz garde nije dao da je vide.Toliko je bio opsednut njome.Posle se proširila priča da su njeni odnosi sa Majklom bili dobri,ali da ga nije volela,tj. nije bila obostrana ljubav.On je pokazao interesovanje za nju. U zudnji za slobodom njen štit postajao sve moćniji,jedva da je mogla da ga kontroliše.Sada je ispoljavao i elektrošokove koji su bili bolni za onoga ko bi došao u kontakt sa njim.Svoju novu,nepobedIvu moć je iskoristila pametno.Pobegla je iz Atlante .Neki kažu da je Alex slao sema i jos dosta dobrih tragača da je pronađu,ali bezuspešno. Bornei nisu bili jedini koji su je hteli za sebe,mnogi su je tražili.
- Nijedan trag nije pronađen?
- Čak ni miris.
- Šta misliš…Da li je ta legenda istinita?
- Ko zna? Mnogo dokaza ima da je i postojala,samo…niko ne razume kako to da se onda nije pojavila nijednom tokom svih ovih decenija.Bilo je i priča da ju je vlastita moć ubila,što bi moglo da bude vrlo verovatno.
- Da je stvarna…bi li voleo da je upoznaš?
- Naravno.Svi to žele.Kao što sam već pomenuo – ona je za sve vampire poput Boga.
- Bilo bi bas super kad bi se Rebeka pojavila kao iz vedra neba i pomogla nam oko Bornia.
Nasmejao se – Ne možemo da računamo na to. Bornei su trenutno naš najveći problem.Selena je rekla da imamo još oko dva meseca.
- Hoće li Dzerard i ostali stići na vreme da sakupe sve moguce vampire koje znaju? – sumorno je rekla Selena.
- Hoće,ljubavi – poljubio je Selenu u teme glave.
- Nadam se da ćemo ih pobediti.Nismo prekršili nijedno pravilo.Misle da smo im konkurencija,videće oni nas još.
Fedinandu je bilo teško da prizna da su mali izgledi za pobedu,zbog Pierove moći.
- Treba samo da se držimo zajedno – rekao je Ferd– I sve će biti dobro.
Naučila sam žIvotnu lekciju – i sloboda nakon izvesnog vremena dosadi.Toliko decenija sam bila izolovana od ostalih vampira i sveta. Došlo je vreme da napokon uđem u neki klan.Sutra idem u potragu.A sad…moram hitno u lov.Umirem od žeđi.
- Hej! – viknula sam vampirima koje sam prve srela.
Koven im se sastojao od dve ženke i jednog muskarca.Spustili su se u odbrambeni čučanj kad su me ugledali.
- Neću da se borimo.Nomadi ste?
Odgovorila mi je žena,dok me je muskarac gledao otvorenih usta – Ne,imamo stalan dom u planinama.Ja sam Dzesika ,ovo je moj partner Ian i Kim.Trebaš nesto? – pitala je ljubazno.
- Drago mi je.Prošlo je dosta vremena otkad nisam videla neke vampire.Zovem se Rosembri.Uputili ste se negde?
- Da,na Olimpijsko poluostrvo,u Sietl .Tamo imamo prijatelje koji trebaju našu pomoć.Verovatno si čula za Klerove, Borneie planiraju napad na njih.
- Hmm,nisam čula.Prekršili su neko pravilo ili šta?
- Ne,što je najgore – prevrnula je očima –Bornei misle da bi ih Klerovi mogli svrgnuti sa vlasti,pa ih izazIvaju na borbu.Klerovi su najbolji vampiri koji postoje,čak ne piju ljudsku krv.A naročito Cam.
- Kako je to moguće?
- Zadovoljavaju se žIvotinjskom – na moje pitanje je odgovorila Dzesika.
- Otići ću do Bornea i videću šta mogu da uradim.Ne mogu da verujem da su oni takvi… - iznenadili su me svojim rečima.
- Devojko,to su Bornei.Šta misliš da možeš da uradiš protIv njih?
- Mnogo toga.Srećan vam put.
Otrčala sam .Došlo mi je da povratim na samu pomisao da se ponovo vracam u prokletu Borneu.Slaba sam na nesrećne ljude i vampire i pokušaću da pomognem tim Klerovima.Ubediću Borneie da odustanu od te namere.Usput sam morala da ukradem iz jedne radnje neku lepu haljinu i cipele,nisam mogla ovako ući u Bornei.Zanimalo me je da li je Majkl našao novu partnerku.On je još najnormalniji od svih njih,pa i od mene.Zaslužio je sreću.Duboko sam udahnula,kad sam nakon tri dana ponovo bila pred zidovima Borneie.

- Gospodaru?
- Da, Dzone? – upitao je Alex.
- Neka devojka želi da priča sa vama,kaže da se zove Rosember.
- Ne poznajem je,ali,neka uđe.
- Gospodar Alex je rekao da možete da uđete.
Prasnula sam u smeh – Gospodar? Daj,molim te!
Gledao me je kao da nisam normalna,tako da sam prestala da se smejem.
Krenula sam da ga zaobiđem,ali me je uhvatio za ruku – I bez problema.
Podigla sam jednu obrvu – Ti očigledno ne znaš ko sam ja.
Sva tri štita sam podigla,pa je ubrzo shvatio.Pritrčala su još četiri čuvara.
- Sklanjajte mi se s puta! – procedila sam kroz zube.
Krenuli su prema meni,tako da sam to shvatila kao ne.Štit je i njih odbio,Otvorila sam ista vrata kroz koja sam poslednji put izletela.Alex ,Kam i Ned su sedeli na svojim mestima,kao što sam i očekIvala.
Uputila sam se ka njima sa osmehom na licu – Mislim da treba da promeniš čuvare,Alex .Ili da te zovem “gospodaru”?
-Rebeka?! – rekao je dok je ustajao sa stolice.
- Rosember mi je srednje ime.
- Ne mogu da verujem.Kakva čast! Šta te dovodi ovde? Da se nisi možda predomislila?
- Nisam.Čujem da…
- Rebeka! – pozvao me je Majkl koji se pojavio iz druge prostorije.
- Zdravo,Majk – ponovo sam se okrenula prema Alexu – Gde sam ono stala? A,da.Čujem da imaš nešto protIv Klerovih .
- Oni stvaraju tamo mutante! Ne piju ljudsku krv is to je najgore,ima ih sve više i više!
- Ne vidim u čemu je tu problem.Ako su oni izabrali takav način žIvota,to ne bi trebalo da se tebe tiče.
- Apsolutno me se tiče,draga Rebeka .Nemoj mi reci da si došla u Borne samo zbog Klerovih
- Zapravo,jesam.Upozoravam te,ostavi ih na miri,inače ćeš imati i sa mnom problema.
- Blefiras! Ti nemaš nikakve veze sa njima.
- Nemoj da posle bude da ti nisam rekla – okrenula sam se i pošla napolje.
- Sačekaj.Zašto i ti ne kreneš sa nama protIv Klerovih ? Sigurno ćeš dobiti nešto zauzvrat,znaš da sam ja veoma velikodušan.
- Ne treba mi ništa što mi vi možete ponuditi.ŽIvite u miru, Alex .
Pognuo je glavu i vratio se na svoje mesto,ispraćajući me pogledom.

1.Ko je ta djevojka

- Ko je ta devojka u tvojoj glavi? – pitao je Ferd Iana.
- Ne znam.Deluje mi nekako poznato,ali ne znam odakle… - rekao je Ian zamišljeno.
- Ja je nikada nisam sreo,a ni čuo za nju.Nije pomenula kako planira da odgovori Borneie od borbe?
- Ne.Samo je otišla.
-Čudno. Misteriozna devojka koja se pojavi odjednom i ode u Borne - čudio se Ferd .
- Bila bi prava šteta da su je ubili.
- Ta devojka,Rosebet … - nastavio je Ferd da priča o njoj – Nije kao svakodnevna vampirka.Ni sa čim je ne bih mogao uporediti.
- Znam.I ja pokusavam da tražim određene reči koje bi je u potpunosti opisale i uklopile se uz njen lik.
-Ferd ,Dzesika mi je javila da su našli i egipatski klan,za tri dana treba da opet budu u Sietlu,a Ana i Dzak su već krenuli.Sutra ce stići.
- Odlično.Nadam se da će se Bornei zaustaviti i da nas neće napasti.
Ela ga je zagrlila – Svi se to nadamo.
- Mi ćemo stati uz vas.Znamo da bi i vi to uradili,ako bi bilo potrebno,za nas. – rekla je Dzena ,smešeći se.
- Hvala vam za sve – zahvalio joj se Fedinand– Mozete da računate i vi na Klerove u bilo koje doba.
- Za to služe prijatelji Ferd ,znam da govorite istinu – ubacila se Elai u razgovor.
- U to ne sumnjamo – smejala se Ela .
- Stigli su i Sheyla,Mek ,Jeremi ,iv i Rose.Idem da ih dočekam – sagnuo se i poljubio Elu .
Lilli_D
Lilli_D
Nerd
Nerd

Broj postova : 110
Join date : 05.06.2011
Age : 30

[Vrh] Go down

Smisao zivota Empty Re: Smisao zivota

Postaj by Psychadelia pon lip 06, 2011 8:26 am

Jako dobro. Imaš talenta definitivno.
Psychadelia
Psychadelia
Designer
Designer

Broj postova : 3859
Join date : 09.07.2010
Age : 26
Lokacija : District 12

http://unicornslushie.tumblr.com

[Vrh] Go down

Smisao zivota Empty Re: Smisao zivota

Postaj by Lilli_D pon lip 06, 2011 8:28 am

Hvala....To je ono sto ja volim ....Pisanje citanje i tako to....hoces da postavim dalje ima to oko 500 str
Lilli_D
Lilli_D
Nerd
Nerd

Broj postova : 110
Join date : 05.06.2011
Age : 30

[Vrh] Go down

Smisao zivota Empty Re: Smisao zivota

Postaj by Dora:* uto kol 30, 2011 8:58 pm

Super je, i vidi seda si talentirana.
Rekla si da ima 500 stranica, kako si imala živaca toliko pisati?
Dora:*
Dora:*
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 576
Join date : 28.08.2011
Lokacija : New York

[Vrh] Go down

Smisao zivota Empty Re: Smisao zivota

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.