Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporuke

+9
Cinderella
Princess.
Primrose
Phalange.
VanillaKismet
Classy
Točkica
Who's that?!
tinchica
13 posters

Go down

Preporuke Empty Preporuke

Postaj by tinchica pon kol 08, 2011 8:08 pm

Danas sam otišla u knjižnicu i shvatila da ne znam što posuditi, pa sam provela pola sata lutajući među redovima da pronađem nešto što bi mi se sviđalo. Makar to volim, ponekad bi bilo lakše doći i tražiti tetu da mi da neku određenu knjigu i izaći za nekoliko minuta. Zato ova tema, a i lakše je otkriti (nove) dobre knjige uz malu pomoć :)
Zato, ako ste pročitali neku knjigu koja vas se dojmila ili vam se jako svidjela recite sljedeće:


- Autor:
- Naslov:
- Ukratko o čemu se radi: (u jednoj, dvije rečenice prepričajte ono što piše na stražnjim koricama knjige, a ako mislite da to ne opisuje dobro naravno da je bolje da se koristite svojim riječima)

*bez offa i svađa-sve se briše!
tinchica
tinchica
Dude
Dude

Broj postova : 1422
Join date : 26.07.2011
Age : 30
Lokacija : Zagreb

http://tinchica.tumblr.com

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Who's that?! pon kol 08, 2011 9:12 pm

- Autor: Candance Bushnell
- Naslov: Dnevnici Carrie Bradshaw
- Ukratko o čemu se radi: Pa,nešto kao Seks i Grad za mlade, ono što se događalo prije radnje Seks i Grada,ako me razumijete. Super je knjiga,tinejđerska, srednja škola, ljubav. Svidjet će se i onima koji mrze čitati,kao na primjer ja.
Who's that?!
Who's that?!
Administrator
Administrator

Broj postova : 1352
Join date : 26.06.2011
Age : 28

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Točkica pet kol 26, 2011 11:42 am

- Autor: Annete Curtis Klause
- Naslov: Krv i čokolada
- Ukratko o čemu se radi: Ako ste ljubitelj vukodlaka - ova je knjiga za vas. Ono, skroz oke za ubijanje dosade, bavi se životom jedne cure koja se pretvara u vukodlaka, njenim ljubavnim životom tj. dečkima i to (bez toga ne ide, naravno :D), glupim frendovima vukodlacima... Zanimljivo uglavnom :)



(btw. ova tema bi se mogla malo pokrenuti, stvarno je predobra ^^)
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Classy ned kol 28, 2011 12:22 pm

- Autor: Kody Keplinger
- Naslov: Krpa (Krupna Ružna Prijateljica)
- Ukratko o čemu se radi: Puno sarkazma, zanimljivo, tinejdžerski. Možemo se i sami ponekad naći u problemima glavne junakinje knjige. Preporučam jer sam je pročitala u jedno popodne. Ima oko 200 stranica.
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by tinchica sub stu 12, 2011 7:44 pm

Autor: Silvija Šesto
Naslov: Debela
Ukratko o čemu se radi: O djevojčici (?) od 15ak godina. Knjiga uglavnom opisuje njezine tinejđerske probleme, jako je interesantna i progutala sam ju u jednom danu, tako da ako vam je dosadno i tražite nešto lagano - super izbor.

Autor: Lolly Winston
Naslov: Petica iz tugovanja
Ukratko o čemu se radi: Sophie je muž umro od raka i kroz 379 stranica saznajemo o njezinom oporavku - od zabijanja autom u vrata garaže, dolaženja na posao u kućnom ogrtaču do ponovnog izlaženja i tako toga svega. Za ovo mi je trebalo mrvicu više vremena, ali ovo je (kao i Debela) jedna od onih knjiga u kojima se uživite u proživljavanja glavnog lika, tako da ne preporučam čitanje ako ste zbedirane..
tinchica
tinchica
Dude
Dude

Broj postova : 1422
Join date : 26.07.2011
Age : 30
Lokacija : Zagreb

http://tinchica.tumblr.com

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by VanillaKismet pon pro 26, 2011 7:34 pm

Autor:Emily Giffin
Naslov:Nešto pozajmljeno
Ukratko o čemu se radi:Rejčel je mirna,dobra djevojka porijeklom iz Indijane.Ona živi u Njujorku,gdje živi i njena najbolja prijateljica još iz djetinjstva-Darsi.Darsi je oduvijek srećnica.Ima bolji posao,garederobu,izgled,i savršenog vjerenika-Deksa Tajlera,rejčelinog fakultetskog druga.Sve se okreće kad Rejčel potpuno nesvjesno na noć svog 30-og rođendana spava sa Darsinim vjerenikom,poslije zabave koju je za nju pripremila Darsi...
VanillaKismet
VanillaKismet
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 4850
Join date : 13.10.2011
Age : 24
Lokacija : Paris

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Phalange. sri sij 04, 2012 9:30 am

PISAC: Rachel Cohn
NAZIV: Medena
OPIS:Nakon što je izbace iz šminkerskog internata na suprotnoj strani kontinenta, Cyd Charisse se vraća kući u San Francisco svojim roditeljima Sidu i Nancy, u kućanstvo koje je izluđuje. Srećom, ima Medenu, svoju krpenu lutku iz djetinjstva i vječnu prijateljicu. Unatoč zabrani izlaska iz svoje ružičaste sobe, takozvanog Alcatraza, Cyd je i dalje neobuzdana kao i prije, pa je roditelji odluče poslati daleko, što dalje od kulerskog surfera Girice, "tog dečka". Odredište New York, dom njezina biološkog oca i njegove obitelji.
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Primrose sri vel 01, 2012 8:21 pm

- Autor: Suzanne Collins
- Naslov: The Hunger Games, Catching Fire, Mockingjay (3 nastavka)
- Ukratko o čemu se radi: napisat ću samo za The Hunger Games, pošto su Catching Fire i Mockingjay nastavci. Znaci, ovo je sadržaj sa interneta.

U ne tako dalekoj budućnosti Sjedinjene Američke Države su propale, izmučene sušom, požarima, glađu i ratom. Na njihovu se mjestu iz pepela uzdigao Panem, država podijeljena na vladajući Kapitol i dvanaest okruga. U znak odmazde zbog davnašnjeg ustanka, Kapitol svake godine nasumično odabire dvoje mladih predstavnika iz svakog okruga kako bi sudjelovali na Igrama gladi. Dijelom zabava za mase, dijelom taktika zastrašivanja podčinjenih okruga, Igre gladi prikazuju se putem televizije diljem Panema. Dvadeset četvero sudionika prisiljeno je ubijati svoje protivnike, a ostatak nacije dužan je Igre pratiti.

Kada malena Prim bude izvučena kao predstavnica rudarskog, 12. okruga, njena starija sestra, šesnaestogodišnja Katniss, javit će se dobrovoljno kako bi je zamijenila. Katniss i njezin suborac Peeta, sin pekara čije se borilačke vještine naoko mogu mjeriti s onima štruce kruha, suprotstavit će se predstavnicima drugih okruga, među kojima su i Karijeristi, borci daleko snažniji od njih, koji za taj nastup treniraju cijeli svoj život.

I da dodam, Peeta je od pete godine zaljubljen u Katniss, i spasio joj je život kada je bila na rubu gladi. A Gale, najbolji prijatelj od Katniss, također je zaljubljen u nju. Samo jedan smije preživjeti igre (ima ih 24, Katniss i Peeta su jedni od njih), pa će biti zanimljivo kako će se to sve razviti. Tu su još i Haymitch, njihov uvijek pijani mentor iz 12. okruga koji je pobjedio igre prije 20-tak godina, Effie, Cinna - Katnissin stilist (Lenny Kravitz ga glumi u nadolazecem filmu) itd. i onda Finnick, Johanna (njih dvoje obožavam) iz druge knjige., Anna koja se tek u trećoj knjizi pojavljuje, itd.uglavnom. FVGIHJOCSKPAFMGVNOEFHACIJPKMEWG KNJIGA JE SAVRŠENA! pročitaj pročitaj pročitaj! Doduše, samo The Hunger Games ima prevedno na hrvatski za sada, ali uskoro će biti i ostale, no uvijek možeš čitati na engleskom. Ja ti vam ne mogu opisati kako sam ja vezana za tu knjigu. Obožavam ju više od Harry Pottera.

Rekla bi da su mi The Hunger Games i Catching Fire najdraže, dok je Mockingjay također presavršena ali previše likova koji su mi prirasli srcu je umrlo, tako da sam pola knjige čitala plakajući.


JOŠ 51 DAN! Josh Hutcherson glumi Peetu, Jennifer Lawrence glumi katniss, Liam Hemworth glumi Gale, i tako dalje. Ima legendarnih glumaca.

Najbolja knjiga koju sam pročitala i koju ću IKAD pročitati, zasigurno! Nebi je se odrekla za ništa! hah
Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Princess. sri vel 01, 2012 8:39 pm

Imam već neko vrijeme veliku želju za pročitat to, ali nažalost..nemam baš vremena. :/ Ali prvom prilikom ću pročitat.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Cinderella pon srp 16, 2012 1:30 pm

Imate još kojih preporuka?
Dosadno mi je sad preko ljeta pa da čitam :)
Cinderella
Cinderella
Dude
Dude

Broj postova : 864
Join date : 26.09.2010
Age : 28
Lokacija : In your dreams.

http://fallingapartforyou.tumblr.com

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by VanillaKismet pon srp 16, 2012 1:35 pm

Pročitaj bilo koju od Jane Austen i nećeš požaliti! ;)
VanillaKismet
VanillaKismet
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 4850
Join date : 13.10.2011
Age : 24
Lokacija : Paris

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Psychadelia pon srp 16, 2012 8:28 pm

Gorka ljubav, Ellen Wittlinger.
Psychadelia
Psychadelia
Designer
Designer

Broj postova : 3859
Join date : 09.07.2010
Age : 26
Lokacija : District 12

http://unicornslushie.tumblr.com

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Primrose pon srp 16, 2012 11:07 pm

The Hunger Games (trilogy, 3 knige)
Percy Jackson & The Olympians (series, 5 knjiga)
Heroes Of Olympus (series, 2 knjige do sada, ukupno 5 knjiga) (nastavak Percy Jackson & The Olympians serije, sa punooo novih likova, 3 knjiga izlazi u 10. mjesecu, nemogu dočekati!)
The Perks Of Being A Wallflower
A Song of Ice and Fire ( aka. Game Of Thrones, series, 5 knjiga do sada, ukupno 7 knjiga)
Divergent (trilogy, 2 knjige do sada, ukupno 3 knjige)
The Mortal Intruments (series, 5 knjiga)
The Fault in Our Stars

*podebljane su mi najdraže, a i poredane su tako.
*nisam stavljala harry pottera, to su svi vec procitali haha
Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Classy uto srp 17, 2012 12:00 am

Ja bi tako pročitala The Hunger Games, ali nemam snage ako je na engleskom. Jel ima na hrvatskom to u gradskim knjižnicama?
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Little Monster^^ uto srp 17, 2012 8:07 am

Ja bi preporučila Smisao života jednog psa,ali to je knjiga za one kojima je barem malo stalo do životinja (:
Little Monster^^
Little Monster^^
Dude
Dude

Broj postova : 1215
Join date : 13.11.2011
Age : 24
Lokacija : Paris,France

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by VanillaKismet uto srp 17, 2012 11:54 am

Ah da-Doručak kod Tifanija
VanillaKismet
VanillaKismet
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 4850
Join date : 13.10.2011
Age : 24
Lokacija : Paris

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Psychadelia uto srp 17, 2012 1:33 pm

Malibu Barbie je napisao/la:Ja bi tako pročitala The Hunger Games, ali nemam snage ako je na engleskom. Jel ima na hrvatskom to u gradskim knjižnicama?

Ima. Imaš i drugu knjigu isto. Ako ima u selendri kod mene, onda sigurno ima i u SB :)
Psychadelia
Psychadelia
Designer
Designer

Broj postova : 3859
Join date : 09.07.2010
Age : 26
Lokacija : District 12

http://unicornslushie.tumblr.com

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Classy uto srp 17, 2012 4:51 pm

Cannibal je napisao/la:
Malibu Barbie je napisao/la:Ja bi tako pročitala The Hunger Games, ali nemam snage ako je na engleskom. Jel ima na hrvatskom to u gradskim knjižnicama?

Ima. Imaš i drugu knjigu isto. Ako ima u selendri kod mene, onda sigurno ima i u SB :)

Odlično, taman ću si uzeti za more, na plaži mi je gušt čitati. :3
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by FilipMoe'99 sri sij 02, 2013 11:18 am

Koliko ja znam ima The Hunger Games na hrvatskom.(Igre glađu)Čuo sam za nju.
FilipMoe'99
FilipMoe'99
Newbie

Broj postova : 24
Join date : 01.01.2013
Age : 24
Lokacija : New York,USA

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Točkica sri sij 02, 2013 11:38 am

Igre gladi.*


Negoo, jel netko negdje vidio '13 malih plavih omotnica'? To bi baš željela pročitati, a nigdje tu knjigu nisam našla. Znam da je u Algoritmu u Avenue Mallu nema, tj. bar nije bilo...
Točkica
Točkica
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 8307
Join date : 24.06.2010
Age : 28
Lokacija : On tour with Nickelback

http://tocaforever.blog.hr

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Unique Yeah sri sij 02, 2013 12:53 pm

Ja sam isto hanna rekao jedva cekam ljeto 2 mjeseca cu bit na moru. Kupit cu si za kolekciju sve tri knjige Hunger Games i citat cu plamen, i sojku rugalicu na moru. Na brodu
Unique Yeah
Unique Yeah
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1725
Join date : 18.09.2010
Age : 26
Lokacija : Capitol

http://www.admincentar.net

[Vrh] Go down

Preporuke Empty Re: Preporuke

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.