Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.

Join the forum, it's quick and easy

Adore Teens
Dobrodošli na balkanski forum za mlade. Ako se još niste registrirali to možete učiniti samo jednim klikom, a ako ste ipak registrirani ulogirajte se i uživajte. Pridružite nam se na forumu, aktivni smo i ekipa je super :)

Administration Team.
Adore Teens
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Hunger Games Trilogy

+8
Psychadelia
Shinigami
VanillaKismet
Phalange.
*LadyBird*
Classy
Princess.
Primrose
12 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

The Hunger Games Trilogy Empty The Hunger Games Trilogy

Postaj by Primrose sri vel 01, 2012 9:20 pm

THE HUNGER GAMES, CATCHING FIRE, MOCKINGJAY



Moja nova opsesija! Toliko sam opsjednuta, zaluđena, šokirana, ovom knjigom, tj. trilogijom, da to nije normalno. Toliko sam suza isplakala zbog ove knjige, koliko nisam u životu. Ovo, je nešto, PRESAVRŠENO!

(ne znam spada li ovo u knjige, zato jel su uklopit i film u temu)

Autor: Suzanne Collins
Naslov: The Hunger Games, Catching Fire, Mockingjay (3 nastavka)

U ne tako dalekoj budućnosti Sjedinjene Američke Države su propale, izmučene sušom, požarima, glađu i ratom. Na njihovu se mjestu iz pepela uzdigao Panem, država podijeljena na vladajući Kapitol i dvanaest okruga. U znak odmazde zbog davnašnjeg ustanka, Kapitol svake godine nasumično odabire dvoje mladih predstavnika iz svakog okruga kako bi sudjelovali na Igrama gladi. Dijelom zabava za mase, dijelom taktika zastrašivanja podčinjenih okruga, Igre gladi prikazuju se putem televizije diljem Panema. Dvadeset četvero sudionika prisiljeno je ubijati svoje protivnike, a ostatak nacije dužan je Igre pratiti.

Kada malena Prim bude izvučena kao predstavnica rudarskog, 12. okruga, njena starija sestra, šesnaestogodišnja Katniss, javit će se dobrovoljno kako bi je zamijenila. Katniss i njezin suborac Peeta, sin pekara čije se borilačke vještine naoko mogu mjeriti s onima štruce kruha, suprotstavit će se predstavnicima drugih okruga, među kojima su i Karijeristi, borci daleko snažniji od njih, koji za taj nastup treniraju cijeli svoj život.

The Hunger Games Trilogy Tumblr_lyqgjx4QTO1r3fh2ko8_500
Clove(Okrug 2), Marvel(Okrug 1), Foxface(Okrug 5), Tresh(Okrug 11), Glimmer(Okrug 1), Cato(Okrug 2), Rue(Okrug 11), Peeta(Okrug )12, Katniss(Okrug 12), Gale(Okrug 12 ali nije u igrama), (to su glavni likovi što se arene OSIM GALE, on nije u areni, tj samih igara tiče, fali ih još 15, ali oni nemaju neku značajnu ulogu)

I da dodam, Peeta je od pete godine zaljubljen u Katniss, i spasio joj je život kada je bila na rubu gladi. A Gale, najbolji prijatelj od Katniss, također je zaljubljen u nju. Samo jedan smije preživjeti igre (ima ih 24, Katniss i Peeta su jedni od njih), pa će biti zanimljivo kako će se to sve razviti. Tu su još i Haymitch, njihov uvijek pijani mentor iz 12. okruga koji je pobjedio igre prije 20-tak godina, Effie, Cinna - Katnissin stilist (Lenny Kravitz ga glumi u nadolazecem filmu) itd. i onda Finnick, Johanna (njih dvoje obožavam) iz druge knjige, Anna koja se tek u trećoj knjizi pojavljuje i tako dalje.

slike
Spoiler:

Sada bi se ja raspisala o sve tri knjige, ali ne želim vam pokvarit sve. Možete čekati prijevode na hrvatski, ima tek od 1. knjige, ili tko zna engleski dobro, može čitati knjige na engleskom, imate za skinuti na internetu u PDF formatu, ja sam svoje kupila, ali čitala sam ih ovako prvo, i sasvim je uredu. :)

JOŠ 51 DAN! izlazi 23.3, u nekim zemljama dan ranije. Sutra tjekom Super Bowla će izaći novi sneak peak, bila je reklama sa malim isječkom, i zvuči kao razgovor Cinne i Katniss, ali ono što pričaju , zvuči kao da je sa intervjua sa Caesarom. Tako da ne znam, vidjet cemo. ;)


ovo je video sa scenom gdje je Katniss u areni, na početku kada ode sa Cornucopie, možda 2 noći nakon toga, kada Gamemakersi zapale jedan dio šume i napadnu ih sa vatrenim "kuglama".

Glumci su im PREDOBRI i prezgodni! Jennifer Lawrence (Katniss), Josh Hutcherson(Peeta), Liam Hemsworth (Gale), Alexander Ludwig (Cato), Isabelle Fuhrman (Clove), Amandla Stenberg (Rue), Willow Shields (Primrose),Elizabeth Banks (Effie), Stanley Tucci (Caesar),Woody Harrelson (Haymitch Abernathy), Lenny Kravitz (Cinna) i tako dalje. Nažalost, Lionsgate je film za Catching fire najavio tek za kraj 2013. Umrijet ću do tada! A Mockingjay će biti podjeljen u dva dvijela, tako da će biti sveukupno 4 filma. *_______*

Ako netko hoće pratiti, skuži se da sam opsjednuta hahah, tako da je logično da su 90% moj tumblr-a, The Hunger Games.
Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Princess. čet vel 02, 2012 2:12 pm

As I said, nisam još pročitala, ali imam veliku želju za tim. Čini mi se predobro. Volim takve stvari.
I film ću narano pogledat, posebno zbog Josha, on mi je jedan od najdražih glumaca. :D
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Classy čet vel 02, 2012 7:00 pm

Nisam čitala, voljela bih ali nema kod mene u knjižnici. Film ću definitivno pogledati :D
Classy
Classy
Designer
Designer

Broj postova : 8273
Join date : 02.07.2010
Age : 27

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* pet vel 03, 2012 4:32 pm

Trailer je savršeen. *_*
Inače, želja mi je već dugo pročitati knjige, ali... ne mogu promjeniti mjesto stanovanja.
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Primrose pet vel 03, 2012 6:10 pm

Josh <3 i meni također. I Jennifer! Gledala sam I Winter Boone (ili kako već) i X Man First Class, predobro je Mystique odglumila! Jedna od najboljih glumica, i veliki uzor ^^ ženska je savršena

Pročitajte! Skinite sa interneta! Ima na engleskom verzija od sve tri knjige u pdf-u.

Novi trailer izašao jučer. JA CU PLAKATI! gledala sam ga 347528734109 puta do sada i rasplačem se uvijek LOL NE MOGU DOČEKATI.Obožavam Harry Pottera, ali nikad nisam bila tako uzbuđena zbog njega, niti zbog bilo kojeg drugog filma. Ne prođe sat kada ne razmišljam o tome haha.

Primrose
Primrose
Brainiac
Brainiac

Broj postova : 401
Join date : 10.07.2010
Age : 28
Lokacija : Winterfell

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* pet vel 03, 2012 7:15 pm

A daaaaaaaaj, ja sam pročitala samo jedno poglavlje na hrvatskom jeziku (preko interneta) i već preklinjem tatu da ode u Hrvatsku i kupi mi knjigu.
I pročitala sam sve moguće sažetke na eng. jeziku, i pogledala neke vide-e i stvarnooo sam se navukla. Još me fascinira Katnissina povezanost sa Rue, to mi je nešto najemotivnije, pogotovo kad ona umre, pa joj Katniss pjeva. :')
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. pet oľu 30, 2012 11:02 am

Kupila sam knjigu, jedva cekam da pocnem citati^^
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by VanillaKismet pet oľu 30, 2012 9:28 pm

Ovdje sigurno nema.Ali film je ovog mjeseca na repertoaru,to MORAM pogledati.
VanillaKismet
VanillaKismet
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 4850
Join date : 13.10.2011
Age : 24
Lokacija : Paris

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. uto tra 03, 2012 7:04 pm

Doh, što će mala Rue umrijeti?! :/ Ona mi je sigurno favoritkinja, a došla sam do djela kad su se njih dvije skompale i sad uništavaju zalihe Karijeristima^^

Knjiga je super^^ A glumce, likove nisam uopće ovako zamisljala, pogotovo ne Rue. Haymitch je za mene prestavljao debelog pijanca, a za Effie sam znala da je neka velka dama, ali da je taaaako napirilitana ne. Primrose je mojih godina isto je izvan očekivanja, a Peetu sam zamišljala kao debeljka, ali sad vidim da...da sam se u najmanju ruku prevarila +________+
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* uto tra 03, 2012 7:21 pm

Ajme meni, oprostii. Nisam ti stvarno htjela otkriti. :(

+ pročitala sam sve 3 knjige.
I stvarno se negdje trebam iživiti jer od mojih prijatelja nitko ne zna da te knjige uopće postoje.
Tako dakle... Isplakala sam se nad knjigom nebrojeno puta.Dok sam čitala sažetke i sve te gluposti mislila sam da se knjiga više orijentira na tu neku tamnu stranu, na srž priče (pri tom mislim na same igre gladi, ubijanje, karijeriste.), ali sam debelo pogriješila. Više se orijentira na osjećaje.
Haymitch mi je daleko najdraži lik, pa onda ide dakako Peeta (jer je tako savršeno, preslatko, predivno nevin i dobar), i onda Finnick Odair ( I ZAMJERIT ĆU IM DO KRAJA ŽIVOTA AKO GA LOŠE NAPRAVE U FILMU). E, da. I Johanna Mason. <3


Zadnja promjena: *LadyBird*; uto tra 03, 2012 7:26 pm; ukupno mijenjano 1 put.
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. uto tra 03, 2012 7:25 pm

A, ma nema veze, a tko pobijedi u Igrama gladi na kraju? Ajme i oni opisi haljina i sveg onoga su super^^

Inače sam tip koji voli znat sve unaprijed.:P
I ja bi gledala film cute Najdraža mi je mala Rue i onda Cinna pa Effie, a Catnip, Katniss je ok^^
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* uto tra 03, 2012 7:28 pm

Spoiler:

Da, opisi su mi savršeni. Cinna je tako dobar, i baš mi ga je žao na kraju.
I usput, ne znam zašto, ali me Gale tako iritira. Pogotovo u druge 2 knjige.
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Shinigami uto tra 03, 2012 9:52 pm

Čini se fantastično, možda pročitam..
Shinigami
Shinigami
Wannabe
Wannabe

Broj postova : 383
Join date : 14.03.2012
Age : 30

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. sri tra 04, 2012 5:43 pm

[quote="*LadyBird*"]
Spoiler:

Da, opisi su mi savršeni. Cinna je tako dobar, i baš mi ga je žao na kraju.
I usput, ne znam zašto, ali me Gale tako iritira. Pogotovo u druge 2 knjige. [/quote

Spoiler -> pročitala sam.pročitala sam.pročitala sam.^^ Plakala sam odkad je Rue umrla. I nikako da skužim jel se Katniss stvarno pretvarala da voli Peetu ili ne...I to je sve taaako brutalno, pogotovo mutanti i Cato kako su ga ubijali...iju...I Tresha mi je bilo zao kada su ga ubili...Knjiga je savrsena, moram skinut film^^
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Princess. uto svi 08, 2012 6:52 pm

Pogledala sam film. Dobar je, ali ništa posebno. Barem ne na prvo gledanje, jer nisam baš sve uspjela shvatiti. >< Jesu knjige bolje?
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* sri svi 09, 2012 6:08 pm

Film je napravljen baš za fanove knjiga.
Pročitaj knjige, pa pogledaj film. Onda će ti sve biti jasno.

Da, knjige su savršene.
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Princess. sri svi 09, 2012 6:17 pm

Čitat ću knjige preko ljeta. :) Nemam vremena prije. :/ A baš me sad zanima to sve, haha.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by *LadyBird* sri svi 09, 2012 6:57 pm

Ja sam ih sve 3 pročitala kada je onaj veliki snijeg pao. Mi nismo 24 dana u školu išli. :D
*LadyBird*
*LadyBird*
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 1557
Join date : 29.12.2010
Age : 26
Lokacija : Over the rainbow.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Princess. sri svi 09, 2012 7:04 pm

:O
Ja sam jučer ulovila malo vremena da film pogledam. I to sam uglavnom bila zainteresirana za film jer glumi Josh. <3
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Psychadelia čet svi 10, 2012 11:57 am

Glumci su super odabrani, a što se knjiga tiče, još nisam pročitala. Očekujem poklon bon u Algoritmu pa ću kupit bar prvu. :)
Psychadelia
Psychadelia
Designer
Designer

Broj postova : 3859
Join date : 09.07.2010
Age : 26
Lokacija : District 12

http://unicornslushie.tumblr.com

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. uto svi 15, 2012 6:23 am

Čitala sam nešto malo na IMDB-u i neki kažu da su se razočarali nakon što su film pogledali, da su knjige puno bolje...
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by VanillaKismet uto svi 15, 2012 8:54 am

Pa uvijek ti je tako. Uzmimo za primjer, PS i love you je savrsena knjiga, a film je cisto gubljenje vremena, za mene bar. Onda, Nebo nad Montanom, knjiga savrsena, crpim opise iz nje, film nije ni upola dobar kao knjiga.
Pa eto, da se ne razocaras.
VanillaKismet
VanillaKismet
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 4850
Join date : 13.10.2011
Age : 24
Lokacija : Paris

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. uto svi 15, 2012 11:59 am

Ma, znam uvijek je tako,al bas mi je zao ><
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Princess. uto svi 15, 2012 1:20 pm

Ja nisam knjige čitala, ali mislim da su definitivno bolje. Već sam rekla da me film nije nešto oduševio. Nekako mi nešto fali, ne znam.. ><
Btw, inaće uvijek preferiram film.
Princess.
Princess.
Administrator
Administrator

Broj postova : 15751
Join date : 02.07.2010
Age : 29
Lokacija : Madrid, Spain

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Phalange. sub lip 23, 2012 4:40 pm

*LadyBird* je napisao/la:Ja sam ih sve 3 pročitala kada je onaj veliki snijeg pao. Mi nismo 24 dana u školu išli. :D

Gdje si našla 3. dio?!
Btw. stalno iznova čitam kraj Plamena. Nešto najsavršenije. Iako mi je trebalo vremena da pohvatam to sve.
Phalange.
Phalange.
Drama Queen
Drama Queen

Broj postova : 3765
Join date : 17.09.2011
Age : 24
Lokacija : Rosewood.

[Vrh] Go down

The Hunger Games Trilogy Empty Re: The Hunger Games Trilogy

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.